Transmisja live na Facebooku
Transmisja live to najnowsze cacko, jakie oddał Facebook właścicielom fan stron. Po co transmitować na żywo? Jak to zrobić? Czego potrzebuję?
1. Potrzebujesz aplikacji Facebook na smartfona – dowolnie IOS lub Android.
2. Musisz mieć uprawnienia do zarządzania fan stroną. Uwaga! Transmisji live nie zrobisz z prywatnego profilu na FB.
3. Otwierasz aplikacje FB na telefonie, wybierasz zarządzaną fan stronę i wybierasz ikonkę „Opublikuj”.
4. „O czym teraz myślisz” plus 4 dodatkowe możliwości wynikające z ikonek poniżej.
5. Ostatnia to właśnie opcja na uruchomienie transmisji live. Po jej wyborze przechodzisz do okna z kamerą.
6. Wpisujesz tytuł transmisji, która następnie będzie opublikowana jako opis transmisji i potem nagrania video.
7. Po naciśnięciu niebieskiego guzika „Transmisja na żywo”, przechodzisz do… odliczania do startu. Masz 3 sekundy na zebranie myśli i zaczyna się!
Nagranie live może trwać do 30 minut. Po jego zakończeniu nagranie trafia do biblioteki video na Twojej fan stronie i widnieje też na Timeline, jak każda inna publikacja.
Dlaczego warto robić transmisje na żywo?
1. Odbiorcy są zaciekawieni nowością i podeskcytowani tym, że oglądają kogoś na żywo.
2. Masz szybko świeży i aktualny kontent na fan stronie.
3. Możesz transmitować wydarzenia, w których bierzesz udział bez potrzeby angażowania całego wielkiego zaplecza technicznego. Dzięki temu zwiększasz publiczność.
Najczęstsze obawy związane z transmisją na żywo?
1. Administrator lub edytor fan strony nie ma doświadczenia w występach publicznych lub oficjalnie nie może reprezentować firmy lub marki:
– Jeśli jesteś właścicielem biznesu i sam prowadzisz media społecznościowe swojej marki, to się pokaż! Ludzie lubią rozmawiać i oglądać ludzi. Poza tym masz szanse zwiększyć wiarygodność swojej firmy, zaprezentować się, jako ekspert!
– Jeśli jesteś wynajęty do prowadzenia komunikacji na FB dla kogoś innego, to zastanów się z kim możesz przeprowadzić wywiad na żywo, aby zyskał na tym Twój klient. Możliwości jest bardzo dużo.
2. Obawiasz się krytyki, bo nie jesteś profesjonalnym speakerem.
– Media społecznościowe dały każdemu z nas możliwość opowiadania swoich historii do wielu jednocześnie. To korzyść i szansa, a nie przekleństwo. Jeśli z tego nie skorzystasz, to tylko stracisz. Poza tym umówmy się, jutro musisz zrobić coś świeżego i następnego. O słabym występie szybko się zapomni. Z każdym kolejnym nabierzesz wprawy. Po prostu zacznij!